Понад 600 тис. українців змінило постачальника природного газу у другому півріччі 2020 року – НКРЕКП

Із 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу

Понад 528 тис. споживачів природного газу змінило компанію-постачальника в четвертому кварталі 2020 року, у третьому кварталі таких було майже 76 тис. Про це свідчать дані Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), що надійшли у "Радіо Свобода " у відповідь на запит.

Об этом сообщает Сити невс

"Окремо зазначаємо, що інформація щодо кількості побутових споживачів, які уклали договори щодо постачання природного газу після 1 серпня 2020 року, інформація щодо кількості договорів, які є чинними, та інформація щодо областей, які є лідерами за кількістю укладання нових договорів, у НКРЕКП відсутня", – ідеться у відповіді на запит.

Лідерами серед газзбутів за кількістю споживачів у четвертому кварталі 2020 року стали такі компанії:

• ТОВ "Дніпропетровськгаззбут" (звітність конфіденційна);

• ТОВ "Нафтогаз України" (понад мільйон споживачів);

• ТОВ "Харківгаззбут" (звітність конфіденційна);

• ТОВ "Київоблгаззбут" (звітність конфіденційна);

• ТОВ "Львівгаззбут" (звітність конфіденційна).

Із 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника. До 1 серпня вартість газу для побутових споживачів була єдиною.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за 1 м³. У рішенні йшлося про те, що гранична ціна діятиме до кінця карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону.

Рішенням Кабміну передувало різке підвищення з січня 2021 року вартості природного газу.

Збільшення тарифів призвело до протестів під спільною назвою "Стоп тарифний геноцид". Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги й пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 18 січня в Чернівецькій області місцеві жителі перекрили дорогу через кілька сіл, а в Полтаві – автодорогу Київ – Харків.

За словами тимчасового виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, ціна на газ для населення не перевищуватиме 6,99 грн за 1 м³ і після закінчення опалювального сезону.

У березні вісім газзбутів встановили ціну на газ для населення, нижчу від граничної, ціну на рівні 6,99 грн за 1 м³ встановило 26 газопостачальних компаній.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/ponad-600-tis-ukrajintsiv-zminili-postachalnika-prirodnogo-gazu-v-drugomu-pivrichchi-2020-roku-nkreku-1541986.html”

Автор: r_in_he_lik_a

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

В Одессе стало на 99 больных ковидом больше

Следующий материал

ТАСС: бывшая участница группы Little Big умерла из-за болезни сердца

Коментарии (0)