Скандальна забудова у Протасовому Яру: багатоповерхівку зводять на зсувонебезпечній ділянці

Замість реформи – її ілюзія. За словами експертів, усі внесені Кабміном зміни до своїх же постанов щодо переформатування органів держархбудконтролю – чистої води лобізм забудовників. Адже в тексті документів – скрізь лазівки для гравців галузі. Як у Києві об’єкти зводять «по-новому»? Дізнавалась Ася Клітна.

Прогалин у багатостраждальних змінах – вдосталь. Наприклад, у Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю значно зменшено суми балів, які нараховують для віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику.

Об этом сообщает АРМС ДАТА

Отже, згідно зі змінами до постанови – будуйте, скільки хочете, головне, щоб не горіли. А кількість паркомісць контрольні органи вже не турбує. Немає де поставити авто – придбаєте місце у підземному паркінгу, якщо у вас вистачить грошей, а у них — місць. Відсутня ділянка для збирання сміття? Викидайте до сусідів. А ще сміттєбаки в історичному центрі можна виставити на проїжджу частину. Усе – в інтересах забудовника.

«Якщо раніше об’єкти класу СС3 автоматично відносили до високого ступеня ризиків, то тепер – ні, не кажучи вже про об’єкти класу СС2. Що це означає на практиці? Відтепер усі об’єкти класу СС2 та значна частина об’єктів класу СС3 – а це багатоповерхові будівлі, житлові комплекси, ТРЦ, об’єкти підвищеної небезпеки тощо – не перевірятимуться посадовими особами органів держархбудконтролю під час їхнього прийняття в експлуатацію», – зазначає в своєму блозі експерт Сергій Шевченко.

Тобто якщо повідомив про будівництво садового житлового будинку, а в результаті будуєш бізнес-центр – не біда. Будуй, лише повідом ДАБК. Кабмін про тебе вже подбав.

stroyka protasov Фото: СтопКор

До речі, «СтопКор» нещодавно розповідав саме про такий випадок. У Протасовому Яру в Києві всупереч містобудівному законодавству замість житлового будинку зводять об’єкт, який візуально має всі ознаки громадської будівлі. І все це – з порушенням пожежних норм, норм благоустрою території, не кажучи вже про порушення земельного законодавства.

Але найголовніше – ділянка, де будують цей об’єкт, розташована на зсувонебезпечних територіях. Тому забудовника зобов’язали забезпечити заходи, спрямовані на захист території від зсувів, однак поки що цього ніхто так і не зробив.

Читати також:
Експерти: Реформа ДАБІ суперечить законодавству, Кабмін лобіює інтереси забудовників Незаконне будівництво у Києві: активісти мітингують, бетонозмішувачі перекривають тротуар (фото)


Джерело статті: “https://stopcor.org/skandalna-zabudova-u-protasovomu-yaru-bagatopoverhivku-zvodyat-na-zsuvonebezpechnij-dilyanczi/”

Автор: khalivopuloy

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Президент підписав закон про сертифікацію “Укренерго”

Следующий материал

Мужчина поджёг соседку, помешавшую ему избить жену

Коментарии (0)